ul. Żwirki i Wigury 73B
17-100 Bielsk Podlaski
tel/fax:
NIP:
5431857245
REGON:
051987222

Piła panelowa ETALON
HIGHLINE CNC 4400

Opis produktu

Piła panelowa ETALON HIGHLINE

Piła Panelowa ETALON jest prawdziwym, bezkompromisowym rozwiązaniem efektywnej i precyzyjnej wydajności. Podczas projektowania technicznego - oprócz wysokiej niezawodności i trwałości - najważniejsze cechy stanowi poręczność w zastosowaniu przemysłowym. Po wielu pracach nad zaprojektowaniem tej maszyny ETALON HIGHLINE stał się piłą panelową, która może być kamieniem węgielnym każdej firmy pracującej z materiałami arkuszowymi.

Rama i konstrukcja

Konstrukcja pilarki i rozwiązania techniczne umożliwiają optymalne dobranie rozmiarów, wydajność znacznie przewyższa wydajności typowych pił tarczowych.

 

Konstrukcja ram nie tylko odpowiada za precyzyjny przebieg pracy. Jakość materiałów stosowanych podczas produkcji, technologia produkcji i precyzja zapewniają stałą dokładność przez naprawdę długi okres użytkowania.

 

Dzięki technologii ETALON, rama maszyny wytrzymuje zwykłe problemy, takie jak skręcanie konstrukcji stalowych. Oprogramowanie maszyny umożliwia postkalibracje i korektę ustawień bez zakłócania produkcji.

 

Urządzenia piły z belką dociskową to jednostka centralna typu "carriege". Jego konstrukcja w ETALON HIGLINE ma służyć wydajności warsztatowej użytkowników.

Nawet podstawowe funkcje pilarki zwiększają wydajność do maksimum. Piła wykrywa grubość panelu i wybiera optymalną wysokość. Prawidłowa wysokość agregatu tnącego zwiększa stabilność ostrza, a wibracje przeciwległe zapewniają jeszcze lepszą jakość cięcia. Rozwiązanie to zwiększa żywotność piły o 30% i obniża emisję pyłu. Oszczędzamy cenny czas dla użytkownika.

Niezależny silnik agregatu wstępnego nacisku zapewnia nie tylko wyższą wydajność i stabilną pracę. Podczas nacinania paneli nie zawierających laminatu, przełączalny regulator wstępny oszczędza znaczne zużycie energii.

W przypadku drewna oraz innych przetworzonych paneli łatwe i szybkie manipulowanie jest organiczną częścią piły z belką dociskową. Zakrzywiona strona stołu i rolka na końcówce pomaga w wydajnej pracy. Dzięki zastosowaniu pneumatycznej flotacji panele mogą łatwo i szybko poruszać się po stołach.

Aby usprawnić pracę użytkowników, zaciski mogą chwycić arkusz przed linią cięcia.

Programowanie i optymalizacja

Dzięki oprogramowaniu ETopon Opto Premiumoptimization optymalizacja tabeli i przepływu pracy odbywa się automatycznie dzięki wprowadzonym danym.

 

Program tworzy elementy z tabeli Excel, dzięki czemu można w końcu zapomnieć o osobistych błędach i dodatkowych poprawkach rozmiarów.

Rekordy pamięci

Funkcja przechowywania programów rejestruje dostępne panele według typu, grubości i koloru, a także automatycznie rejestruje zużycie materiałów. W przypadku braku zapasów pokazuje on, że invertory osiągnął minimalny limit i prognozuje czas, w którym materiał się wyczerpie podczas przepływu pracy.

Zarządzanie odpadami

Funkcja obsługi pojemnika na odpady zapewnia optymalne wykorzystanie stołu i maksymalizuje zysk z procesu cięcia.

 

Jednym z najważniejszych wskaźników zysku jest wskaźnik wykorzystania odpadó. Zły wskaźnik oznacza marnotrawstwo, dlatego ponad 90% wykorzystania odpadów daje właściwy zysk. W większości sytuacji nie można tego osiągnąć przy jednej maszynie, ale po zarejestrowaniu resztek warsztat może wykorzystać dodatkowe elementy do późniejszych zamówień.

Maszyna posiada drukarkę etykiet umieszcza typ formatki, rozmiar i numer pojemnika, w którym będzie przechowywany podczas końcowego procesu.

Wykorzystywanie resztek

Program do optymalizacji nie tylko działa z całego magazynu paneli. Podczas planowania sprawdza również, czy w pojemniku pozostały resztki, które są optymalne do wykonania bieżącego elementu.

Obsługa

Ilość osób obsługujących maszynę jest mniejsza niż przy obsłudze zwykłej piły formatowej.

Aby każda zmiana przyniosła jak najlepszy zysk, konieczne jest rozważenie pewnych szczegółów podczas produkcji i planowania:

W praktyce, zatrzymywanie prawej ręki przez użytkownika jest wykonywane tylko wtedy, gdy użytkownik nie musi opuszczać piły, tak więc pojemnik resztek powinien znajdować się tuż obok maszyny.

Właściwa organizacja pracy jest koniecznością. Jest to wygodne, aby zawsze dopasować kolejne panele zmian w kolejności odwrotnej do palety.

Paleta dobrana w ten sposób może być następnie przetwarzana , co pozwala na oszczędność czasu operatora.

Zasadniczo załadunek stołu jest zadaniem dla dwóch mężczyzn, ponadto pracownicy zawsze opuszczają swoje miejsce.

Z tego powodu zaleca się stosowanie podnośnika lub podnośnika próżniowego.

Sortowanie materiału

Podczas organizacji pracy często zdarza się, że wycinamy więcej zleceń z tego samego panelu. W celu zminimalizowania błędów osobistych etykieta zawiera także informacje do której palety należy włożyć przedmiot obrabiany.

Wspieranie dalszego procesu

Jeśli Twoja piła ETALON nie jest bezpośrednio zintegrowana z twoją linią produkcyjną, nie jest to problemem gdyż, system rejestruje wszystkie wymagane informacje na etykiecie, dzięki czemu można sprawdzić numer zamówienia, rodzaj, rozmiar, a także kod QR lub kod kreskowy na nim.

Rodzaj danych na etykiecie nie są rozwiązaniami ostatecznymi, na etykiecie można zobaczyć rysunki przedmiotów, krawędzie oraz ich typ.

 

 • Piłę można zamówić zgodnie z rozmiarem używanego panelu
 • Idealna do seryjnych cięć, można ciąć 3 panele jednocześnie
 • Wysoka, regulowana prędkość wózka wspiera dynamiczną produkcję
 • Automatyczna konfiguracja wysokości ostrza w oparciu o wysokość  stosu
 • Podnośniki pneumatyczne do łatwego  przemieszczania materiałów
 • Drukarka etykiet umożliwiająca śledzenie obrabianych przedmiotów oraz miejsca ich przechowywania
 • Automatyczne przydzielanie paneli w celu obliczenia mniejszej straty materiału
 • Automatyczne powiadomienia o konserwacji maszyny
 • Oddzielne ustawienie napędu i wysokości dla ostrza głównego i podcinaka
 • Łatwa obsługa dzięki 22-calowemu monitorowi
 • Solidna belka pozioma zapewnia idealną jakość cięcia
Dane techniczne
Szerokość cięcia: 4400 mm
Długość cięcia: 4400 mm
Wysokość cięcia: 80 mm
Moc silnika podcinaka: 1,5 kW
Moc sinika głównego: 7,5 kW
Średnica tarczy piły: 350 mm
Napięcie: 3 x 400 V (50Hz)
Średnica tarczy podcinaka: 180 mm
Prędkość posuwu: 1-80 m/min
Prędkość pracy piły : 25 m/min
Prędkość powrotu piły: 80 m/min
Chwytaki płyty: 8 szt.
Ilość stołów podawczych: 4 szt.
Długość maszyny:
Szerokość maszyny:
Waga: 3400 kg